Polci 3-on-3

Come and play in the 2019 FRED POLCI 3 on 3 Hockey League. League begins Saturday, April 27th. 

Contact FRED POLCI: (519) 473-4659 or (519) 871-1591 or email: fpolci@rogers.com or visit www.polcihockeyandpowerskating.ca.

Week 1   |   Week 2   |   Week 3   |   Week 4 |  Week 5  |   Week 6   |   Week 7   |   Week 8 | 

 


 

Saturday, April 27
Week 1

RINK TIME TEAM TEAM
Hanstone 8:45am Cobras Rink Rebels
Hanstone 9:45am The Danglers Individual
Hanstone 10:45am Team Davis Thunderstruck
Hanstone 11:45am Ice Breakers The Machine
Hanstone 12:45pm Yawning Cage Blades of Steel (Lansink)
Hanstone 1:45pm Knighthawks North Lightning

RINK TIME TEAM TEAM
LCC 9:00am Team OP’s Moms On The Bench
LCC 10:00am Blue Biscuits Ice Force
LCC 11:00am Minor Niners Blades of Steel (Jones)
LCC 12:00pm Rockets Crossbar Cronies
LCC 1:00pm Dusty Goons Pylons
LCC 2:00pm Datsyuk Flippers Puck Bandits

 


 

Sunday, April 28
Week 1

RINK TIME TEAM TEAM
Collins 9:30AM Rink Rebels The Danglers
Collins 10:30AM The Machine Thunderstruck
Collins 11:30AM Team Davis Ice Breakers
Collins 12:30PM Yawning Cage Knighthawks
Collins 1:30PM  Blades of Steel (Lansink) North Lightning

RINK TIME TEAM TEAM
Tony’s 9:45AM Minor Niners Team OP’s
Tony’s 10:45AM Blades of Steel (Jones) Blue Biscuits
Tony’s 11:45AM Ice Force Puck Bandits
Tony’s 12:45PM Moms On The Bench Datsyuk Flippers
Tony’s 1:45PM Dusty Goons Rockets
Tony’s 2:45PM Pylons Crossbar Cronies

 


 

Saturday, May 4
Week 2

RINK TIME TEAM TEAM
LCC 8:30AM Ice Force Datsyuk Flippers
LCC 9:30AM Moms On The Bench Puck Bandits
LCC 10:30AM Minor Niners Blue Biscuits
LCC 11:30AM Blades of Steel (Jones) Team OP’s
LCC 12:30PM  Rockets Pylons
LCC 1:30PM Crossbar Cronies Dusty Goons

RINK TIME TEAM TEAM
Hanstone 8:45AM Cobras The Danglers
Hanstone 9:45AM Rink Rebels Individual
Hanstone 10:45AM Team Davis The Machine
Hanstone 11:45AM Thunderstruck

Ice Breakers

Hanstone 12:45PM North Lightning Yawning Cage
Hanstone 1:45PM Blades of Steel (Lansink) Knighthawks

 


 

Sunday, May 12
Week 3

RINK TIME TEAM TEAM
Hanstone 9:15AM Pringle’s Singles Cobras
Hanstone 10:15AM Rink Rebels The Danglers
Hanstone 11:15AM The Machine Thunderstruck
Hanstone 12:15PM Wet Bandits Ice Breakers
Hanstone 1:15PM  Blades of Steel (Lansink) Yawning Cage
Hanstone 2:15PM Knighthawks North Lightning

RINK TIME TEAM TEAM
Collins 9:30AM Minor Niners Blades of Steel (Jones)
Collins 10:30AM Datsyuk Flippers Puck Bandits
Collins 11:30AM Blue Biscuit Moms On The Bench
Collins 12:30PM Team OP’s Ice Force
Collins 1:30PM Crossbar Cronies Rockets
Collins 2:30PM Pylons Dusty Goons

 


 

Saturday, May 18 
Week 4

RINK TIME TEAM TEAM
LCC 9:00AM Team OP’s Puck Bandits
LCC 10:00AM Moms On The Bench Datsyuk Flippers
LCC 11:00AM Blue Biscuits Ice Force
LCC 12:00PM Crossbar Cronies Minor Niners
LCC 1:00PM Rockets Pylons
LCC 2:00PM Blades of Steel (Jones) Dusty Goons
       

RINK TIME TEAM TEAM
Hanstone 9:15AM Danglers Pringle’s Singles
Hanstone 10:15AM Rink Rebels Cobras
Hanstone 11:15AM The Machine Ice Breakers
Hanstone 12:15PM Wet Bandits Thunderstruck
Hanstone 1:15PM Blades of Steel (Lansink) North Lightning
Hanstone 2:15PM Yawning Cage Knighthawks

 


 

Saturday, June 8

RINK TIME TEAM TEAM
LCC 9:00AM Ice Force Team OP’s
LCC 10:00AM Minor Niners Blue Biscuits
LCC 11:00AM Datsyuk Flippers Puck Bandits
LCC 12:00PM Crossbar Cronies Moms on the Bench
LCC 1:00PM  Dusty Goons Pylons
LCC 2:00PM Blades of Steel (Jones) Rockets

RINK TIME TEAM TEAM
Hanstone 9:15AM Pringle’s Singles Ice Breakers
Hanstone 10:15AM Pringle’s Singles Cobras
Hanstone 11:15AM Rink Rebels Cobras
Hanstone 12:15PM The Machine Wet Bandits
Hanstone 1:15PM Thunderstruck The Danglers
Hanstone 2:15PM Knighthawks North Lightning
Hanstone 3:15PM Blades of Steel (Lansink) Yawning Cage


 

Saturday, June 15

RINK TIME TEAM TEAM
LCC 9:00AM Moms on the Bench Datsyuk Flippers
LCC 10:00AM Puck Bandits

Team OP’s

LCC 11:00AM Ice Force Blue Biscuits
LCC 12:00PM Crossbar Cronies Minor Niners
LCC 1:00PM Blades of Steel (Jones) Pylons
  2:00PM Dusty Goons Rockets

RINK TIME TEAM TEAM
Hanstone 9:15AM Ice Breakers Cobras
Hanstone 10:15AM Pringle’s Singles Rink Rebels
Hanstone 11:15AM The Machine The Danglers
Hanstone 12:15PM Thunderstruck Wet Bandits
Hanstone 1:15PM Blades of Steel (Lansink) Knighthawks
Hanstone 2:15PM North Lightning Yawning Cage

 


 

Saturday, June 22

RINK TIME TEAM TEAM
LCC 9:00AM Blue Biscuits Team OP’s
LCC 10:00AM Datsyuk Flippers Puck Bandits
LCC 11:00AM Moms on the Bench Minor Niners
LCC 12:00PM Crossbar Cronies Ice Force
LCC 1:00PM Blades of Steel (Jones) Rockets
LCC 2:00PM Dusty Goons Pylons

RINK TIME TEAM TEAM
Hanstone 9:15AM Pringle’s Singles Ice Breakers
Hanstone 10:15AM Rink Rebels Cobras
Hanstone 11:15AM Thunderstruck The Machine
Hanstone 12:15PM Wet Bandits The Danglers
Hanstone 1:15PM Knighthawks Yawning Cage
Hanstone 2:15PM Blades of Steel (Lansink) North Lightning

Experience Sponsors